Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.
Szukaj na blogu
Archiwum postów
Ostatnie komentarze
Brak opinii.
Do ulubionych0
0
0
Do ulubionych0

Jak zlokalizować telefon? - Sposoby namierzania i śledzenia telefonów

2021-04-13

Jak zlokalizować telefon? - Sposoby namierzania i śledzenia telefonów

Telefon to jeden z najważniejszych i najbardziej wielofunkcyjnych gadżetów w dzisiejszych czasach – dzięki niemu możesz skontaktować się z wybraną osobą, skorzystać z map i bez problemu trafić do celu, zapisać potrzebne informacje i kontakty, wysłać maile, a nawet zapłacić nim za zakupy. Co więc w momencie, gdy telefon znajdzie się w niepowołanych rękach lub się zgubi? W jaki sposób można zlokalizować lub namierzyć smartfona? Odpowiadamy na wszystkie pytania. 

Aplikacje – czy są skuteczne?

Obecnie w internecie znaleźć można dziesiątki aplikacji, które – według producenta – pozwolą na sprawne i skuteczne namierzenie telefonu. Śledzenie urządzenia za pomocą odpowiedniego oprogramowania jest możliwe, jednak posiada pełen haczyk – użytkownik smartfona musi wyrazić zgodę na bycie lokalizowanym. Taka opcja sprawdzi się idealnie do śledzenia osoby, która zagubiła się na przykład w nieznanym sobie terenie i nie jest w stanie znaleźć drogi do domu, a także dla tych, którzy wyjeżdżają na wakacje lub udają się w nieznane sobie miejsca. Ten wariant bardzo często pozwala także na zlokalizowanie chorej (na przykład na pamięć) osoby, która posiada ze sobą właśnie telefon lub namierzenie go w przypadku kradzieży – sami przekazujemy mu dostęp do śledzącego oprogramowania. Aplikacje – o ile bardzo skuteczne – wymagają bezpośredniego kontaktu z urządzeniem drugiej osoby, a to może być problematyczne w śledzeniu komórki. Jedną z najbardziej znanych opcji jest lokalizator telefonu o nazwie Cerberus, który pozwala na zdalną kontrolę elektronicznego urządzenia przez wiadomość SMS czy stronę internetową. 

Niezwykła karta SIM – z tym trzeba się zapoznać

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, które pozwala na skuteczne namierzenie telefonu i określenie dokładnego miejsca jego przebywania jest zainstalowanie w nim dedykowanej karty SIM, która działa dokładnie tak, jak klasyczny system namierzający, czyli GPS. Karta SIM tego typu wyposażona jest w zintegrowany odbiornik A-GPS i pozwala na sprawdzenie lokalizacji smartfona w szybki i prosty sposób. Kartę taką należy umieścić w urządzeniu i… gotowe. To wszystko. Od tego momentu znalezienie danego urządzenie elektronicznego i namierzenie go jest banalnie proste, a samą kartę doładowywać można SMS-em. To jednak nie wszystkie dostępne funkcje magicznej karty SIM – pozwala ona także na korzystanie z systemu GPS tym, którzy nie posiadają go w swoich komórkach. To rozwiązanie odpowiada na takie często zadawane pytania jak na przykład w jaki sposób skutecznie śledzić telefon żony, jak namierzyć telefon, czy jak szybko odnaleźć zagubiony lub skradziony telefon. W przypadku decydowania się na zakup takiego sprzętu warto udać się do sprawdzonego i renomowanego sprzedawcy. Znajdziecie go na przykład na stronie mking.pl.

Bądź ostrożny

Cały internet pęka w szwach od cudownych stron, które wyświetlają nam się po wpisaniu takich fraz jak „lokalizowanie telefonu”, „jak zlokalizować telefon po numerze telefonu”, „śledzenie numeru telefonu” czy „jak sprawdzić do kogo należy numer telefonu”. Takie witryny mogą nie tylko nie dać odpowiedzi na to pytanie, ale także zaszkodzić. Ich działanie polega na wymuszaniu horrendalnie wysokich kwot za SMS-y, które mają nas przybliżyć do tajemnej wiedzy lokalizacji danego numeru telefonu. Finalnie potrzebnej informacji nie otrzymujemy, a nasz numer telefonu znajduje się już w bazie niekiedy niezarejestrowanych firm. Takie strony bardzo często wykorzystują nieprawdziwe polecenia rzekomych użytkowników, a nawet potrafią wykorzystać listę znajomych z konta FB potencjalnego klienta. Jeżeli będziecie szukali odpowiedzi na pytanie „jak sprawdzić, czy jestem lokalizowana/y”, to opisywane strony mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego w przypadku lokalizowania telefonu warto zaufać sprawdzonym sposobom. Telefon dziecka pod kontrolą

Wielu rodziców zadaje pytanie w jaki sposób można zlokalizować czy namierzyć telefon, a także w jaki sposób mieć wgląd do aktualnego miejsca przebywania swojej pociechy, która posiada telefon komórkowy. Kontrola rodzicielska posiada wiele form, a jedną z nich jest właśnie „pilnowanie” smartfona dziecka. Zainstalowanie w urządzeniu odpowiedniej aplikacji lub wspomnianej już karty SIM może okazać się nieocenione w zapewnieniu bezpieczeństwa. Namierzanie może nastąpić także poprzez przymocowanie GPS-a bezpośrednio do komórki, na przykład w formie breloczka czy małej karty. Wszystkie te opcje pozwalają na skuteczne namierzanie telefonu, a także wyznaczanie określonej strefy bezpieczeństwa. Po jej opuszczeniu dedykowane aplikacje natychmiastowo informują nas o tym, że dziecko oddaliło się za bardzo od wyznaczonego punktu. W przypadku zgubienia się dziecka w nowym miejscu lub jego zaginięcia można natomiast namierzyć i śledzić jego urządzenie, co znacznie pomóc może w jego szybkim odnalezieniu. 

Sposobów na lokalizację i namierzenie danego telefonu komórkowego jest kilka. Warto jednak pamiętać, że każdy z nich posiada swoje wady i zalety, a wiele stron internetowych nie oferuje uczciwych usług i nie będzie potrafiło odnaleźć telefonu po numerze telefonu. W przypadku zdecydowania się jednak na odpowiedni sprzęt warto zakupić go od sprawdzonego i zweryfikowanego sprzedawcy, dzięki któremu będziesz w stanie skutecznie i szybko zlokalizować, śledzić i odnaleźć swój elektroniczny sprzęt.

Komentarze (0)
Napisz odpowiedź (0)
Proszę zalogować się aby dodać komentarz.

Menu

Menu

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się