Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.
Szukaj na blogu
Archiwum postów
Ostatnie komentarze
Brak opinii.
Do ulubionych0
0
0
Do ulubionych0

Włamanie do domu w nocy - jak zabezpieczyć się przed włamaniem?

2021-04-15

Włamanie do domu w nocy - jak zabezpieczyć się przed włamaniem?

Włamania do domu w dzień i w nocy nie są żadną nowością, jednak są pewne skuteczne sposoby, które pozwalają na zabezpieczenie własnego domu czy mieszkania przed niechcianymi gośćmi. Podczas długiej nieobecności lub wyjazdu na wakacje należy pamiętać o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć dom przed włamaniem. Sprawdzamy, czy jest to trudne i jak to zrobić. 

Klasyczny alarm na drzwiach

Włamanie do domu w nocy bardzo często spowodowane jest nieprawidłowym zabezpieczeniem lub zamknięciem drzwi. Może wydawać się to banalne, ale solidny system zamkowy oraz kilka zasuw może zagwarantować bezpieczeństwo nie tylko nam, ale także całej rodzinie. W wielu domach takie zabezpieczenia nie są jednak możliwe do zamontowania, a włamanie do takiego mieszkania w bloku czy innego miejsca jest bardzo proste, na przykład dzięki uniwersalnemu kluczowi do wszystkich drzwi danej marki, który posiada prawie każdy złodziej. W takiej sytuacji, aby odpowiednio zabezpieczyć dom przed włamaniem należy zaopatrzyć się w alarm na drzwi, który uaktywnia się pod wpływem ruchu. Zamocowane sensory szybko i dokładnie wychwytują wszelkie drgania i ruch, a informacja o takim zdarzeniu jest od razu przesyłana na nasz telefon lub komputer. Ważną kwestią jest także to, że alarm taki potrafi odróżnić na przykład ruch wywołany aktywnością psa czy uderzeniem miotły, od przekroczenia progu mieszkania przez włamywacza czy niepożądanej osoby. 

Stary dobry monitoring

Działający monitoring to jeden z tych sprzętów, który najbardziej odstrasza włamywacza. Obecnie nie jest on domeną tylko miejsc publicznych, ulic czy strategicznych budynków – monitoring znaleźć można prawie na każdym piętrze w bloku, prywatnych placówkach czy posesjach, w garażach, a także prywatnych domach. Potrafi on skutecznie zabezpieczyć dom czy mieszkania przed włamaniem, a dodatkowo zarejestrować całe zdarzenie czy wizerunek sprawcy. Nowoczesny monitoring nie ogranicza się jednak jedynie do rejestracji obrazu, a większość z nich posiada dedykowany czujnik ruchu. Zaskoczony? Dzięki niemu zostaniesz szybko powiadomiony o podejrzanym ruchu na posesji – informację taką dostaniesz na telefon lub laptopa, a to oznacza, że będziesz mógł także szybko zareagować. Obecnie istnieją także urządzenia monitorujące, które pozwalają w jeszcze większym stopniu zabezpieczyć dom przed włamaniem. Posiadają one funkcję, która działa jak prywatny ochroniarz – w przypadku wykrytego ruchu wysyła informację o zagrożeniu do centrali agencji ochrony. W takim przypadku odpowiednia pomoc pojawi się nawet w ciągu kilku minut, a włamywacz najprawdopodobniej nie zdąży uciec. 

Mini kamera – duże bezpieczeństwo 

Wyobraźmy sobie taką sytuację – wyjeżdżasz na błogie wakacje, odpoczywasz z dala od zgiełku miasta i nagle dzwoni do Ciebie sąsiad lub sąsiadka, którzy usłyszeli dziwne odgłosy dochodzące z Twojego mieszkania. Lub inny scenariusz – ktoś przypadkowo widzi w nocy na podjeździe Twojego domu nieznane auto i sytuacja wygląda poważnie. W takich przypadkach nieocenione są mini kamery, które mogą łatwo zapewnić bezpieczeństwo całej rodzinie i zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem. Największym atutem mini kamery jest zdecydowanie jej rozmiar – bez problemu możesz ją umieścić w dowolnym miejscu, a nie będzie ona widoczna. Może być to łazienka, sypialnia, korytarz czy salon – od Ciebie zależy, które pomieszczenie chcesz móc kontrolować. Dodatkowo sprzęt taki może mieć na przykład formę ramki, ładowarki czy zegarka. Urządzenie umożliwia podgląd zdalny za pomocą aplikacji na telefonach lub informacji przesłanej na laptopa – w praktyce oznacza to, że możesz „podejrzeć” swój dom lub mieszkanie w wybranym przez siebie momencie, a dodatkowo zarejestrować wyświetlony obraz. Wiele z dostępnych modeli minikamer, na przykład te, które znaleźć można w sklepie mKing.pl, posiada panoramiczny i dokładny obraz, który pozwoli Ci na „złapanie” szerokiego kąta oglądanego obrazu. W przypadku włamywacza będziesz mógł nie tylko szybko wezwać policję, ale także utrwalić wizerunek nieproszonego gościa.

Czy istnieją inne sposoby?

Nie są to jedyne sposoby na to, aby solidnie zabezpieczyć swój dom przed włamaniem, rabunkiem lub nawet uszczerbkiem na zdrowiu. W ostatnich czasach bardzo popularny jest między innymi czujnik, który uruchamia się od razu, gdy do danego pomieszczenia wpuszczony zostanie gaz usypiający. Jak wiadomo usypianie domowników jest jedną z częściej stosowanych metod, które pozwalają złodziejowi na szybkie i bezproblemowe obrabowanie mieszkania. Zabezpieczenie domu przed włamaniem jest możliwe także dzięki instalacji drzwi antywłamaniowych, które – obecnie – wyglądają praktycznie tak samo, jak te zwyczajne. Bardzo popularne jest także odpowiednie zabezpieczenie okien, które zdaje swój egzamin szczególnie w przypadku mieszkań znajdujących się na parterze. Oprócz tradycyjnej kraty zdecydować się możemy na antywłamaniowe okucia i klamki z zamkiem na kluczyk. Wiele z nich posiada także wkładkę antyrozwierceniową, okucia z zaczepami antywyważeniowymi i twardą szybę z kilku warstw szkła i folii antywłamaniowej.

Zabezpieczenie domu przed włamaniem wcale nie musi być trudne i skomplikowane. Warto jednak pamiętać, że to właśnie połączenie różnych metod daje najlepszy efekt i największą ochronę przed włamywaczami. 

Komentarze (0)
Napisz odpowiedź (0)
Proszę zalogować się aby dodać komentarz.

Menu

Menu

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się