Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.
Szukaj na blogu
Archiwum postów
Ostatnie komentarze
Brak opinii.
Do ulubionych0
0
0
Do ulubionych0

Spodnie motocyklowe - jak wybrać odpowiednie spodnie, jeansy na motor?

2021-04-15

Spodnie motocyklowe - jak wybrać odpowiednie spodnie, jeansy na motor?

Nie można ukrywać, że wybór odpowiednich spodni motocyklowych jest bardzo trudny, ponieważ odzież taka musi spełniać nie tylko rolę estetyczną, ale przede wszystkim – ochronną. Pozycja, którą przyjmujemy podróżując na jednośladzie sprawia, że ubrania przeznaczone do jazdy na motocyklu muszą być idealnie dobrane, sprawdzone i komfortowe, ale także maksymalnie bezpieczne. Jak więc wybrać odpowiednie spodnie jeansowe na motor? Podpowiadamy. 

Jeans czy skóra? Odwieczny dylemat

Kto chociaż raz kupował spodnie motocyklowe ten wie, że dylemat dotyczący materiału wykonania odzieży jest kluczowy. Skóra posiada wyrazisty charakter i kojarzy się z mocnym, motocyklowym stylem, natomiast jeans jest bardziej uniwersalny i będzie pasował do codziennych stylizacji. To wszystko prawda, jednak istnieje także szereg innych czynników, które musimy wziąć pod uwagę w wyborze idealnych motocyklowych spodni. Jedną z nich jest przede wszystkim o wiele większa użyteczność i komfort noszenia jeansu podczas jazdy – skórzana odzież może i wygląda stylowo, ale nie zdaje egzaminu przy jeździe w bardzo wysokiej i bardzo niskiej temperaturze, a także w przypadku opadów deszczu czy śniegu podczas trasy. To właśnie materiałowe spodnie sprawdzą się w każdej sytuacji, a Ty nie będziesz musiał martwić się o wychłodzenie w zimie i przegrzanie w lecie. Jeansowa odzież świetnie poradzą sobie z podmokłymi terenami, deszczem, a nawet gradem – spodnie skórzane nie są niestety odporne na warunki atmosferyczne, co skończyć się może nerwową i niekomfortową jazdą na naszym jednośladzie. Jednym słowem – jeans to po prostu wygoda i bezpieczeństwo w jednym. Nie zapominajmy o obecności zaawansowanych protektorów w miejscach narażonych na uderzenia i użyciu materiałów odpornych na uderzenia i dużą siłę tarcia. Oczywiście nie bez znaczenia są także względy etyczne oraz ekologiczne, które stają się coraz ważniejsze dla motocyklistów. Także w tym przypadku motocyklowe spodnie i kurtki wykonane ze skóry nie mają szans z materiałami wytwarzanymi z bawełny. Czy jeansowe ubrania na motocykl nie posiadają więc wad? Owszem, posiadają. Przede wszystkim mogą się łatwo przetrzeć lub stopić pod wpływem wysokiej temperatury maszyny – mowa tutaj oczywiście o silnym wypadku, ponieważ funkcje ochronne obu tych rodzajów spodni są takie same. Muszą zapewnić bezpieczeństwo kierowcy. 

Zwróć na to uwagę

Jest kilka istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru perfekcyjnego ubrania na nasz jednoślad. Jedną z nich jest ich termiczność, od której zależeć będzie komfort jazdy. Obecnie na rynku znaleźć można spodnie zachowujące temperaturę ciała, praktyczne wind stopery oraz nieprzemakalne podpinki. Każda z tych opcji świetnie sprawdzi się dla różnego rodzaju kierowców, dlatego przed zakupem zastanów się czego oczekujesz od swoich spodni oraz jazdy motocyklem – to zdecydowanie pomoże Ci w podjęciu odpowiedniej i trafnej decyzji. Inną kwestią jest położenie ochraniacza. Odpowiednie umiejscowienie tego ważnego elementu można łatwo sprawdzić – w przypadku, kiedy stoicie w pozycji wyprostowanej i ochraniacz znajduje się centralnie na waszych kolanach – należy udać się po inny rozmiar. W przypadku „niemotocyklowej” pozycji protetory kolanowe muszą znajdować się pod kolanem, a w przypadku pozycji motocyklowej – przylegać dokładnie do kolana. Przed zakupem odpowiednich spodni motocyklowych warto wypróbować więc je na swojej maszynie – kolana muszą być całkowici osłonięte, a ochraniacz musi kończyć się zaraz za zagięciem nogi. Pozwoli mu to na chronienie przedniej i dolnej części kolana. Jeżeli decydujesz się na zakup profesjonalnych spodni do jazdy na jednośladzie, zaufaj sprawdzonemu i renomowanemu sprzedawcy. Oprócz tego, że będziesz miał pewność wysokiej jakości, niezawodnego produktu, to jeszcze będziesz mógł otrzymać pomoc w wyborze najlepszej dla siebie opcji. Pamiętaj, że odpowiednio dobrane spodnie motocyklowe mają wpływ na to, jak duże i poważne obrażenia poniesiesz przy kolizji czy wypadku drogowym. 
Must have

Oprócz powyższych kwestii jest kilka cech spod szyldu „must have”, które zdecydowanie muszą posiadać Twoje jeansowe spodnie na motocykl. Postaw przede wszystkim na odzież trójwarstwową, która pozwoli Ci na łatwe wypinanie i wpinanie różnych warstw, a co za tym idzie – dopasować spodnie do warunków atmosferycznych, a nawet odpowiedniej wygody. Dla tych, którzy planują długie podróże polecane jest także zaopatrzenie się w podpinkę ocieplającą, która pozwól na komfortową jazdę nawet w bardzo niskich temperaturach. Dodatkowo warto zadbać o wypinaną membranę, która będzie chronić kierowcę przed wiatrem i wodą. Wydawać się to może banalne, ale ważną kwestią jest także dokładne sprawdzenie długości potencjalnych spodni – bardzo często kupując spodnie w sklepie wydaje się nam, że leżą one idealnie, natomiast po wejściu na motor czy inny jednoślad okazuje się, że są one za krótkie, a to znacznie utrudni nam jazdę i może się odbić na naszym bezpieczeństwie i ochronie. 

Spodnie motocyklowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego motocyklisty. Od nich zależeć może nie tylko nasz look, ale także bezpieczeństwo i ochrona podczas jazdy. Właśnie dlatego przy zakupie odzieży na motocykl warto zdać się na sprawdzonego producenta i sprzedawcę.Komentarze (0)
Napisz odpowiedź (0)
Proszę zalogować się aby dodać komentarz.

Menu

Menu

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się