Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.
Szukaj na blogu
Archiwum postów
Ostatnie komentarze
Brak opinii.
Do ulubionych0
0
0
Do ulubionych0

Tankbag - czym jest, jak wybrać i na co zwracać uwagę przy wyborze torby na bak

2021-04-19

Tankbag - czym jest, jak wybrać i na co zwracać uwagę przy wyborze torby na bak

Wśród profesjonalnych i amatorskich motocyklistów coraz bardziej popularny staje się tank bag. Taka torba, jak sama nazwa wskazuje, montowana jest na zbiorniku paliwa. Dzięki niej możliwe jest zabranie ze sobą większej ilości bagażu, który nie jest narażony na uszkodzenie, a jazda nie staje się mniej komfortowa. Wydawać by się mogło, że tankbag to idealne rozwiązanie dla wszystkich kierowców, którzy swoim jednośladem wybierają się w dłuższą podróż lub lubią mieć przy sobie więcej rzeczy. Czym jest torba motocyklowa, jak ją wybrać i czy nie posiada ona żadnych wad? Sprawdź! 

Kilka słów o tank bagu

Nazwa tankbag pochodzi z języka angielskiego i składa się ze słów „zbiornik” i „torba”. Rzeczywiście można stwierdzić, że jest to pewien zbiornik o funkcji przewoźnej torby. Mówiąc jeszcze prościej jest to solidnie wykonana, dedykowana torba na bagaż, którą mocuje się do zbiornika paliwa motocyklu. W takim dodatkowym miejscu umieścić można całkiem spory bagaż, dodatkowe rzeczy, narzędzia czy po prostu niezbędne akcesoria. O ile kiedyś zabranie motocyklem większego bagażu było prawie niewykonalne, o tyle obecnie ta możliwość jest bardzo często stosowana. Możliwość zabrania przenośnej walizki rzeczy zwiększa komfort podróży wielu kierowców, szczególnie, że większość typów popularnych motocykli nie posiada schowków, kufrów czy innych miejsc do przechowywania bagażu. Czy tankbag jest lepszym rozwiązaniem niż klasyczny plecak? I to o wiele – w przypadku wypadku lub stłuczki to właśnie plecak stanowi ogromne zagrożenie dla kręgosłupa kierowcy. Nie warto więc ryzykować – dzięki profesjonalnemu i sprawdzonemu tankbagowi będziesz mógł nie tylko zabrać bagaż czy potrzebne do pracy rzeczy, ale zrobić to także w bezpieczny i komfortowy sposób.

Jakie to ma zalety?

Wydawać by się mogło, że tank bag to po prostu torba umożliwiająca transport większej ilości bagażu na motocyklu, ale produkt ten posiada o wiele więcej zalet. Jedną z nich jest duża funkcjonalność. Z racji tego, że torba może być mocowana do pojazdu na kilka sposobów (między innymi mocnymi paskami, powierzchnią magnetyczną czy szybkozłączem montowanym do wlewu paliwa) nie musi stanowić tylko stałego elementu motocykla – tankbag można szybko zamontować i zdemontować, a co za tym idzie – po odbytej podróży może pełnić rolę wygodnej torby lub plecaka. Dodatkowo wielu producentów wykorzystuje fakt umiejscowienia takiego dodatkowego miejsca i bardzo często umieszcza zewnętrzną kieszeń w polu widzenia kierującego. Dodatkowo jest ona przezroczysta, więc świetnie nadaje się jako mini schowek na portfel, „stojak” tradycyjnej mapy czy telefonu z GPS-em, a nawet tabletu, przez co kierowca zyskuje wygodne miejsce do umiejscowienia swojej nawigacji. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wysokiej jakości bagaże motocyklowe od sprawdzonych producentów są bardzo łatwe w montowaniu i nie wymagają użycia żadnych skomplikowanych narzędzi. Są także łatwe w czyszczeniu i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg. Co najważniejsze jednak – nie będziesz już musiał zabierać swojego plecaka tylko po co, aby móc przewieźć kilka rzeczy lub obiad do pracy. To właśnie wspomniany plecak może być powodem Twojego uszkodzenia kręgosłupa w przypadku wypadku, dlatego nie warto ryzykować. Tankbag spełni wszystkie jego funkcje a w dodatku będzie bezpieczny dla Twojego zdrowia.   

Chcę kupić – jaki tank bag wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego tankbaga, jak i innego sprzętu motocyklowego, należy zdecydować się na sprawdzonego i renomowanego sprzedawcę. Jazda jednośladem o dużej mocy jest zdecydowanie o wiele bardziej niebezpieczna niż jazda innych pojazdów, dlatego w przypadku wyposażenia takiego sprzętu należy zainwestować w produkty niezawodne i najwyższej jakości. Od tego w końcu zależeć będzie komfort naszej jazdy, a czasami nawet życie. Niskobudżetowe produkty od niesprawdzonych sprzedawców mogą narazić kierowcę na niebezpieczeństwo – słabej jakości paski mocujące mogą nie wytrzymać długiej jazdy, a bagażnik po prostu odpaść w trakcie drogi, ale też podrapać lakier jednośladu. Warto zwrócić uwagę także na funkcjonalność – najlepszym wyborem będzie praktyczna wersja z łatwym montażem i demontażem, bo w przypadku niestrzeżonego parkingu będziesz mógł mieć swoje rzeczy cały czas przy sobie. Upewnij się także, że Twój przyszły tankbag jest wodoodporny, co ochroni zawartość Twojego kufra przed ewentualnym zalaniem czy zniszczeniem. Weź pod uwagę także pojemność – niektóre z dostępnych opcji posiadają nawet kilkanaście litrów dostępnej przestrzeni. W przypadku użytku codziennego warto jednak zdecydować się na mniejszy egzemplarz. 

Tankbag to zdecydowanie jedna z tych rzeczy, która przyda się każdemu motocykliście. Dzięki bagażowej torbie możliwe jest zabranie w podróż większej ilości rzeczy i przewożenie ich w sposób bezpieczny i zgodny z prawem. Wybierając jednak tankbag zaufać należy sprawdzonym i niezawodnym sprzedawcom, ponieważ to od wysokiej jakości produktu zależy nasze bezpieczeństwo i komfort podczas podróży. 


Komentarze (0)
Napisz odpowiedź (0)
Proszę zalogować się aby dodać komentarz.

Menu

Menu

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się